میز تحریر 9762

میز تحریر

اگر شما از آن دسته از افراد هستید که شغل شما در ارتباط با نوشتن است و یا دانش آموز و یا دانشجو هستید، حتما نیاز به یک میز تحریر دارید. میز تحریر، یک میز چهار پایه است که به شما برای راحت تر نوشتن کمک می کند. این میز ها انواع و اقسام گوناگونی دارند، همچنین از قیمت‌های متفاوتی نیز برخوردار هستند.میز، وسیله ای است که انسان امکان دارد در مقاطع مختلف زندگی خود، از آن استفاده کند! این میز برای دانش‌آموزان، دانشجویان، نویسندگان و تمامی کسانی که با نوشتن سر و کار دارند، کاربرد دارد. میزهای تحریر، در انواع مختلف در بازار موجود می باشند.میز  یا همان میز مطالعه کاربرد بسیار زیادی برای دانش آموزان دارد، بهتر است قبل از خرید میز تحریر نکاتی را در نظر داشته باشید، شرکت آشو در ادامه به بررسی نکاتی که در زمان خرید باید بدان توجه کرد، می پردازد.

عکس میز تحریر

میز مطالعه چیست؟

میز مطالعه، یک میز چوبی است که در ابعاد گوناگون تولید و ساخته می‌شود. این میزها گاهاً دارای کمدهایی در قسمت پایینی خود هستند و یا در بعضی از مدل ها، چند طبقه بر روی میز، جهت طبقه بندی دفاتر و کتاب‌های شما قرار گرفته است. این میزها در حقیقت برای قرار دادن لوازم نوشتاری و کتاب ها مورد استفاده قرار می گیرد و مناسب محصلین و دانشجویان، نویسندگان و سایر افرادی که با نوشتن سر و کار دارند، می باشند.

انواع مختلف

میز مطالعه، در مدل های متفاوتی وجود دارد. میزهای تحریر ساده، میزهای تحریر کشودار، میزهای تحریر قفسه دار، میزهای تحریر کمد دار، میزهای تحریر کتابخانه دار و …. که شما با توجه به نیازتان، به تهیه آن ها می پردازید. میزهای تحریر ساده بیشتر مناسبت دکوراسیون مدرن است. میزهای تحریر کشودار و کمد دار، به شما این امکان را می دهد که کتابها و نوشت‌افزار خود را در آنجا قرار داده و مرتب کنید.
کتاب، دفتر، جزوه، مداد، خودکار، چراغ مطالعه و … را می توان روی میز قرار داد.

میز تحریر
مدل میز تحریر

اهمیت استفاده از میزمطالعه

امروزه بسیاری از افراد به دور کاری روی آورده اند و کارهای خود را در منزل انجام می دهند. برای این منظور، در قدم اول شما باید یک میز تحریر مناسب را تهیه کنید، شاید در سالیان قبل، اتاق جدا برای فرزندان مورد اساسی نبوده است، اما امروزه کودکان و نوجوانان هر کدام اتاق مخصوص به خود را دارند. علم نیز همه روزه به سمت دانش محوری پیش می رود و نقش مطالعه و دانش در آن پررنگ‌تر می‌شود. به همین دلیل، استفاده از میز تحریر و میز مطالعه بسیار مهم است.

میز مطالعه ارزان برای کودکان

در بین کودکان اکثراً مشاهده می‌کنیم که تکالیف مدرسه شان را جلوی تلویزیون و در حالت دراز کشیده انجام می‌دهند و یا در جمع بین خانواده، اقدام به انجام تکالیف می‌کنند! این موضوع نه تنها باعث حواس پرتی و کاهش تمرکز می شود، بلکه سبب می شود تا دانش آموز به درستی متوجه درس‌ها نشود. داشتن میز تحریری مناسب و کارآمد، می‌تواند بسیاری از این مشکلات را حل کند وقدرت تمرکز و یادگیری فرزند شما را افزایش دهد.
این موضوع، مسئله ایی حیاتی، در رشد و پرورش کودکان تان خواهد بود.

نکات مهم در خرید میز تحریر

قبل از خرید میز تحریر، به ابعاد اتاق خود دقت کنید. میز تحریر را باید در بهترین زاویه و مکان در اتاق قرارداد. قسمتی از اتاق که نور کافی داشته باشد و سر و صدا نیز در آن نقطه، نسبت به سایر مکان ها کمتر باشد. همچنین توجه به ابعاد اتاق از مهم‌ترین موارد است که باید قبل از خرید به آن دقت شود. اگر شما از فضای کمی برای اتاق خود برخوردارید، بهتر است که میزی با ابعاد کوچکتر تهیه کنید. استفاده از میزهای تحریر تاشو نیز یکی از راه های صرفه جویی در فضاست.

بهترین جنس میز

همانند سایر لوازم، میزهای تحریر نیز جنس های متفاوتی دارند، که شما بنا به هدف و بودجه ایی که دارید می توانید از میان آنها انتخاب کنید. اما در میان مدل و اجناس گوناگون، میز تحریرهای چوبی یا با روکش چوب، از بهترین انتخاب ها می باشند.
شرکت آشو از تولیدکنندگان برتر میزهای تحریر، در اشکال مختلف است.

میز تحریر کودک

در خرید میز برای کودکتان، اول استحکام آن را بسنجید. میز تحریری که برای کودک استفاده می‌شود، نباید زیاد از حد فانتزی و ضعیف باشد. زیرا بچه ها به مقتضای سنشان پر جنب و جوش هستند و اگر میز تحریر ضعیف باشد، زود خراب خواهد شد. مورد بعدی که در خرید میز تحریر برای کودکتان باید در نظر بگیرید، این است که میز نباید لبه های تیز و برنده داشته باشد.
همچنین، متناسب با فضای اتاق کودک خود، به خرید میز تحریر بپردازید، اندازه و مدل و سایز آن، مناسب محیط اتاق باشد.
این مورد را در نظر بگیرید، که اگر اتاق کودک شما از یک تم مخصوص پیروی می کند، سعی کنید میز تحریر هم از همان مدل باشد، تا اتاق فرزند شما زیباتر شود.

آیا خرید میز مطالعه به پیشرفت تحصیلی کمک میکند؟

بله! خرید میز مطالعه استاندارد، به پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان، کمک زیادی می‌کند. زیرا دانش‌آموزان یک فضای مخصوص برای نوشتن و مطالعه دارند و وقتی پشت میز تحریر چوبی خود می نشینند، حس درس خواندن به سراغ آنها می آید.

مکان قرار دادن

معمولاً میز را درون اتاق خواب و یا اتاق کار قرار می دهند، اگر برای کودکتان میز تحریر تهیه می کنید، با توجه به سرویس خواب به تهیه میز تحریر بپردازید.
اگر خودتان کارتان نوشتن است، با توجه به طرح و مدل سرویس خواب و دکور اتاق خواب  خرید کنید.
همچنین اگر برای اتاق کار خود، میز مطالعه را تهیه می‌کنید، در نظر داشته باشید با سایر لوازم اتاق کار، مانند: میز کامپیوتر، کتابخانه، صندلی و … همخوانی داشته باشد…

میز تحریر تاشو

این دسته از میزهای چوبی ، که به صورت تاشو می باشند، امروزه با توجه به فضای کم اتاق خواب ها و خانه ها، گزینه ایی مناسب برای استفاده هستند. زیرا این میزها بعد از استفاده، جمع میشوند و فضای بسیار کمی را اشغال می کنند.

سخن آخر

در خرید میز تحریر و توجه به سایر وجوه و بخش‌های آن، فراموش نکنید که صندلی میز تحریر، که همراه با میز خود خریداری می‌کنید نیز بسیار مهم است. صندلی میز تحریر، محلی است که شما ساعت‌ها بر روی آن می نشینید و به کارهای خود مشغول می شوید. پس باید یک صندلی راحت و مناسب تهیه کنید.صندلی هایی که قسمت پشتی برای تکیه دادن دارند، بسیار مناسب میز تحریر می باشند.در دنیای مدرن امروز، نیاز بشر به وسایلی که بتواند کارهای آدمی را راحت‌تر کند روز به روز افزایش می‌یابد. میز مطالعه، برای کسانی که کارشان نوشتن است، میتواند بهترین وسیله باشد تا کارهایشان را راحت‌تر انجام بدهند. انتخاب یک میز مناسب با ابعاد متناسب کار شما و همچنین طرحی مطابق سلیقه تان، می تواند یک انتخاب جذاب و عاقلانه برای شما باشد!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *