میز تحریر

میز تحریر ساده 

میز تحریر ساده

میز تحریر ساده در اندازه‌ های مختلف می‌باشد که نیازهای تحریری ما را رفع میکند. افرادی که میخواهند کارهای مطالعه و انجام کارهای تحریری خود را انجام دهند از میز تحریر باید استفاده کنند تا تمرکز بهتری به آن ها ببخشد.

میز تحریر

میز تحریر، یکی از لوازم کاربردی اتاق خواب است که افراد هنگام مطالعه یا کار با سیستم و لپ تاپ از آن استفاده می کنند. انواعی از مدل ها و طرح های این میز در بازار موجود است که با توجه به این که بسیاری از افراد استفاده طولانی مدتی از این وسیله دارند، بسیار مهم است که به یک سری استانداردها اهمیت داده شود. یکی از مهم ترین نکاتی که در مورد میز تحریر باید به آن اهمیت داده شود، ارتفاع میز و صندلی است و توجه داشته باشید که زمانی که شما پشت میز می نشینید، پاها باید کاملا روی زمین قرار بگیرند و آرنج روی میز باشد تا از بروز دردهای گردنی پیشگیری به عمل بیاید.
ابعاد و اندازه میز معمولا با توجه به اندازه فضایی که در اختیار دارید، انتخاب می شود و باید به گونه ای باشد که فضای کافی برای قرارگیری وسایلی مانند لپ تاپ یا دیگر وسایل مورد نیاز هنگام کار و مطالعه وجود داشته باشد. ابعاد استاندارد میزها با عمق 55 سانتی متر، عرض 70 سانتی متر و ارتفاع 75 سانتی متر در نظر گرفته می شود که هر کدام از این پارامترها قابل تغییر نیز خواهند بود. هم چنین می توانید بسته به نیازتان، میزهایی را انتخاب کنید که دارای چند قفسه یا کشو هستند.

انواع میز تحریر

در این قسمت، به معرفی برخی از مدل های میز تحریر موجود در بازار می پردازیم.
• میز تحریر تاشو. آن دسته از افرادی که فضای محدودی در اتاق خود دارند، می توانند سراغ مدل های تاشو بروند که می توانید هنگام کار میز را باز کرده و در پایان، آن را جمع کنید و در گوشه ای از اتاق قرار دهید.
• میز تحریر دیواری. این مدل از میزها با استفاده از پیچ و مهره به دیوار نصب می شوند و باید به انداره ای محکم باشند که بتوانند وزن وسایلی که روی آن قرار می گیرد را به خوبی تحمل کنند.
• میز کتابخانه دار. این نوع میزها همان طور که از نامشان پیداست، دارای کتابخانه هستند که با توجه به طرح، جنس و ساختاری که دارند، گران تر از سایر مدل ها هستند.
• میزهای کلاسیک. این نوع میزها را افراد در هر رده سنی می توانند استفاده کنند، میزهای ساده ای که طرح خاصی هم در آن ها به کار برده نشده است.

اهمیت استفاده از میز تحریر چیست؟

همه بدلیل ویروس کرونا در خانه کارهایشان را انجام میدهند. برای انجام کار در خانه باید مکانی را در منزل برای خود قرار دهیم و اولین کاری که میکنیم انتخاب یک میز تحریر مناسب است و مکانی آرام برای مطالعه و انجام کارها و فعالیت‌های خود است که موقعیت بدنی و روانی مناسبی داشته باشید. به همین دلایل استفاده از میز تحریر، برای مطالعه اهمیت زیادی دارد و در هر خانه ای لازم است. در قدیم هرکسی اتاق‌های مجزا نداشت اما اکنون به دلایل مختلف، همه کودکان و نوجوانان اتاقی جدا برای خود دارند. در دنیای امروز که هرروز دانش‌محورتر شده و نیاز به مطالعه و تمرکز در آن بیشتر می‌شود. همچنین که استفاده از میز تحریر خوب، باعث حفظ سلامتی جسمانی و جلوگیری از بروز بیماری‌ها و عارضه‌های جسمانی میشود.

میز تحریر ساده

 

در خرید میز تحریر باید به چه نکاتی توجه داشت؟

بسیاری از کودکان، تکالیف خود را درازکش و جلوی تلویزیون انجام می‌دهند و یا در جمع‌های خانوادگی و محیط‌های شلوغ تکالیف خود را انجام میدهند. این مسئله باعث تمرکز نداشتن و حواس‌پرتی و آسیب‌های جسمانی زیادی برای آن ها میشود. یک میز تحریر مناسب این مشکلات را حل می کند. و عادت کردن کودکان و نوجوانان به میز تحریر موضوع جدی در رشد آن ها است.

به قوس ستون فقرات خود توجه داشته باشید

فاصله میز تحریر با صندلی از بدن باید به گونه‌ای باشد که بدن صاف باشد و اگر از لپ تاپ استفاده می‌کنید گردن و چشم‌ها را به موازات مانیتور نگه دارد. همچنین، صندلی‌ که از آن استفاده می‌کنید، باید گودی پشت کمر را بپوشاند و جلوی خم شدن زیاد شما به جلو را بگیرد. اگر پشتی صندلی صاف است، باید از بالشتک‌هایی برای پوشاندن گودی پشت کمر استفاده کنید.

گردن بیشتر از ۲۰ درجه نباید خم شود

فرقی ندارد که از میزهای تحریر ساده یا مخصوص برش کاری و … استفاده کنید. ارتفاع میز و صندلی باید در زمان مطالعه و یا انجام کار، وضعیت زاویه گردن بیشتر از ۲۰ درجه خم نشود. در صورتی که با استفاده از رحل یا نگهدارنده کتاب آن را نزدیک تر بیاورید نتیجه خوبی می گیرید و راحت تر خواهید بود.

برای مطالعه از میز تحریرهای ساده استفاده کنید

اگر از میزهای تحریر، برای مطالعه و یا نوشتن میخواهید استفاده کنید از میز تحریر ساده استفاده کنید که زرق و برق‌های اضافی ندارند و حواس شما را پرت نمیکند. میز مطالعه، باید سبک بوده تا جابجایی آن راحت باشد. این مسئله برای کسانی که در آپارتمان‌ها زندگی می‌کنند یا خانه اجاره کردند بیشتر اهمیت دارد.

در هماهنگی با محیط اتاق باشید

میزتان را هماهنگ با اجزای دکوراسیون اتاق خود انتخاب کنید. چون باعث میشود تا تمرکزتان در مطالعه یا کار بیشتر شده و امنیت و آرامش ذهنی بیشتری داشته باشید.

جنس مناسب برای میز راانتخاب کنید

میزهای تحریر جنس‌های مختلفی دارند با کاربرد ها و هزینه های مختلفی وجود دارد. میزهای تحریر چوبی یا روکش چوب، بهترین کیفیت ها را دارند و بهترین انتخاب هستند. میز تحریر لمینت یا ام‌دی‌اف جنس‌های دیگر میز تحریر هستند. سطح پلاستیکی در هسته چوبی ، قیمت پایینی دارد و مقاومت آن در برابر فرسایش را بیشتر میکند. لمینت‌ها، آرایه و رنگ های زیادی دارد. الگوهای طرح‌های چوبی نیز در خوددارند. لمینت‌ها مقاومت بالا در برابر فشار، هزینه‌های کمتر و کیفیت عالی دارند که همه از آن راضی هستند.

قیمت میز تحریر

زمانی که صحبت از قیمت میز تحریر می شود، این مورد را باید در نظر داشته باشید که عوامل مختلفی در هزینه نهایی دخیل هستند، از جمله:
 مدل و طرح میز
 ابعاد و اندازه میز
 جنس و مواد به کار رفته در ساخت میز
 امکانات میز

آشو چوب، میزهای تحریر های مختلف با جنس های مستحکم و هزینه های مناسب دارد که میتوانید هرنوع میز تحریر که خواستید مطابق با نیازتان خریداری کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *