کتابخانه5649

کتابخانه

اگر شما اهل مطالعه هستید یا اینکه دانشجو، دانش آموز و در حال تحصیل می باشید، وجود یک کتابخانه در خانه ی شما ضروری است! در گذشته کتابخانه‌ها، تنها محلی برای قرار دادن کتاب ها بوده، اما امروزه کتابخانه‌ها در اشکال گوناگون، علاوه بر محلی برای گذاشتن کتابها، جزء دکوراسیون منازل و حتی بخشی از اکسسوری ها به حساب می آیند!!

محل قرارگیری

کتابخانه، جز لوازمی است که می توان در قسمت های مختلف خانه قرارداد. در اتاق نشیمن، کنار تلویزیون، اتاق خواب، اتاق پذیرایی و… .
قرار دادن کتابخانه در چیدمان خانه ها کاملاً سلیقه ای است.

مدل و اندازه

به طور معمول، کمد های طبقاتی هستند، که دارای قفسه هایی برای گذاشتن کتاب ها می باشند.مدل و اندازه ی کتابخانه را باید با توجه به نیاز خود، تعیین و خریداری کنید. شاید شما صاحب کتاب های زیادی باشید، پس باید به سراغ کتابخانه‌هایی با ابعاد بزرگ تر بروید!!

کتاب خانه برای کودکان و نوجوانان

اگر می خواهید که برای اتاق کودک  خود به تهیه کتابخانه بپردازید، چند نکته را رعایت کنید.
۱_ حتماً سلیقه نوجوان و کودک را ملاک قرار دهید.
۲_ با توجه به نیاز فرزندانتان ابعاد کتاب خانه را تعیین و تهیه کنید.
۳_ برای کودکان بهتر است از طرح های جذاب و مدل هایی با قفسه و بدنه های رنگی تهیه کنید.

نقش کتابخانه در اکسسوری ها

امروزه در دکوراسیون جدید منازل، گاهی شاهد وجود یک کتابخانه ی مدرن و شیک در اتاق نشیمن، کنار تلویزیون یا مبلمان و… هستیم. این قرارگیری هم دستیابی شما را به کتاب‌های مورد علاقه تان را آسانتر می کند؛ هم زیبایی خاصی را به فضای خانه شما و دکوراسیون تان می بخشد.

جنس

کمد های کتابخانه می توانند از فلز، چوب، پلاستیک و … باشند. اما جنس چوبی از استحکام بالایی برخوردار است و دوام و قدرت تحمل وزن بیشتری را دارد. همچنین کتابخانه هایی از جنس چوب، طرح های متفاوت و مختلف زیادی دارند، که شما با توجه به سلیقه خود میتوانید از بین آنها انتخاب کنید.

اندازه

اندازه کتابخانه شامل: طول، عرض و عمق قفسه هاست! در خرید کتابخانه حتماً باید این سه فاکتور مهم را در نظر بگیریم و با توجه به فضایی که میخواهید آن را قرار دهید،به خریداری آن بپردازید.

رنگ

کتابخانه در هر اندازه ایی که باشد کوچک یا بزرگ و در هر محلی که قرار بگیرد، نقش اساسی و مهم در چیدمان اتاق خواب و دیزاین خانه ها دارد. باید با توجه به سایر لوازم خانه یا محل کار رنگ انتخاب کرد. همچنین برای کودکان، بهتر است از رنگ‌های شاد تر استفاده کنید.

سخن آخر

متاسفانه در کشور ما سرانه ی مطالعه روز به روز در حال کاهش است و مردم از کتاب و کتابخوانی فاصله گرفته اند. شاید شما با خرید یک کتابخانه زیبا و چیدن کتاب های متفاوت در آن، برای خود و فرزندانتان انگیزه ی مطالعه ی بیشتر را فراهم کرده و علاوه بر زیبایی چیدمان خانه به زیبایی ذهنی خود نیز بپردازید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *