کتابخانه مدرن 4698

کتابخانه مدرن

اگر شما از آن دسته از افراد هستید که به کتاب و کتابخوانی علاقه دارید، حتماً یک کتابخانه در گوشه‌ای از منزل شما خودنمایی می کند. در قدیم کتابخانه‌ ها، کمد های قفسه داری بودند که برای چیدمان انواع کتاب ها، مورد استفاده قرار می گرفتند. اما امروزه علاوه بر مدل های سنتی، مدل های جدید تری از کتابخانه‌ها تولید می‌شوند، که شکلی شیک‌ تر و مدرن تر، نسبت به مدل های قدیمی دارند و برای یک چیدمان امروزی و مدرن مناسب می باشند.

تعریف کلی از کتابخانه ی مدرن

کتابخانه، در واقع کتابخانه های معمولی هستند که به شکل خلاقانه‌ای طراحی می شوند. کاربرد کتابخانه‌ها، در هر شکلی که باشند یکی است؛ مدرن یا سنتی فرقی نمی کند. اما امروزه که با افزایش آپارتمان نشینی، افراد با کمبود جا مواجه هستند، ایده ی بکارگیری یک کتابخانه ، طراحان چیدمان و دکور را به سمت جدیدی هدایت می‌کند. البته که فقط در محیط خانه از کتابخانه استفاده نمی شود، در مراکز آموزشی، کتابخانه های عمومی، ادارات و… می توان از این کتابخانه ها استفاده کرد.

کتابخانه مدرن

کتابخانه های مدرن دیواری

با کم شدن فضای خانه‌ها، افراد سعی دارند که بهترین استفاده را از فضای موجود در منزل خود ببرند. زمانی که شما جایی برای قرار دادن کتابخانه های بزرگ نداشته باشید، کتابخانه دیواری به کمک شما می آید. این مدل از کتابخانه ها معمولاً از جنس چوب می باشند و بر روی دیوار نصب می گردند و به همین راحتی، می توانید کتاب‌های خود را طبقه بندی کنید. در بازار و سایت های متفاوت مانند اشو چوب، انواع مدل های کتابخانه را می توان دید. این مدل ها آنقدر زیادند که شما با هر بودجه و سلیقه ای می توانید، یک کتابخانه ی زیبا و مدرن برای منزل، اتاق یا محل کار خود انتخاب کنید.

کتابخانه مدرن برای مراکز آموزشی کودکان

در طراحی کتابخانه، برای فضاهای آموزشی بیشتر از الگو های فانتزی و ایده های کودکانه استفاده می‌کنند. مثلاً کتابخانه های چوبی و مدرن با طرح خاص کودکان و یا استفاده از رنگ های شاد، در طرح های مختلف.

کتابخانه های مدرن خانگی

به کارگیری کتابخانه ها در منازل، می تواند هم جنبه زیبایی داشته باشد و هم جنبه کاربردی. البته که در منازل وجه زیبایی این کتابخانه ها بسیار مهم می باشد و شما باید با توجه به سایر لوازم دکوراسیون و چیدمان منزل، به خریداری و تهیه ی کتابخانه ی مدرن خود بپردازید.

جنس کتابخانه های مدرن

کتابخانه های مدرن، در جنس های گوناگون ساخته می شوند. اما جنس چوب از زیبایی و مانور طراحی بیشتری برخوردار است. کتابخانه‌ها همچنین باید از جنس مستحکم و بادوامی ساخته شوند، تا توانایی نگهداری کتاب های زیادی را داشته باشند. شرکت آشو ، از بزرگترین و بهترین شرکت های تولید لوازم چوبی و کتابخانه های مدرن در طرح‌های گوناگون می باشد.

سخن آخر

با مدرنیته شدن اکثر فضاها، انسانها به سمت دیزاین و چیدمان مدرن سوق داده می شوند. انتخاب یک کتابخانه ی مدرن، علاوه بر ذخیره سازی فضا و محیط، به زیباسازی و به‌ روز شدن منزل و فضای کار شما بسیار کمک خواهد کرد و قدمی بزرگ در جهت جذاب سازی فضا مورد نظر شما می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *