دکور اتاق 6453

دکور اتاق

چگونه دکور اتاق خواب خود را طراحی کنیم؟اگر در حال طراحی یا تزئین اتاق خواب خود هستید، احتمالاً به کمک احتیاج خواهید داشت، به خصوص اگر این اولین بار است! دکوراسیون اتاق خواب کار ساده ای نیست و موارد بیشتری را برای این کار باید در نظر گرفت. شما می خواهید فضایی آرام و آرامش بخش در اتاق خواب خود ایجاد کنید که باعث ایجاد یک خواب آرام شود.

رنگ مناسب اتاق

رنگ دیوار اتاق خواب شما می تواند ظاهر آن را کاملاً تغییر دهد. این تصمیم دکوراسیون اتاق خواب، اغلب نادیده گرفته می شود. بیشتر مردم برای رنگ آمیزی دیوارهای اتاق خواب خود از رنگ روشن یا کم رنگ استفاده می کنند. آبی روشن، یک انتخاب عالی است زیرا به داشتن خواب راحت کمک می کند.

همچنین می توانید اتاق خواب خود را با رنگ تیره یا پررنگ مانند قرمز یا آبی رویال رنگ آمیزی کنید، اما بدانید که برای این کار باید نور طبیعی زیادی وارد اتاق شما شود. در غیر این صورت، می تواند اتاق خواب شما را به طرز نگران کننده ای سنگین کند.رنگهای سفید و آبی به طور کلی انتخابهای ایمن برای دیوارهای اتاق خواب هستند. به علاوه، آنها از نظر بازی با دکوراسیون به شما انعطاف پذیری بیشتری می دهند!

دکور اتاق

نور اتاق خواب

مانند رنگ، نور یکی دیگر از ملاحظات فوق العاده مهم برای اتاق خواب شما است. مگر اینکه گزینه دیگری وجود داشته باشد، هرگز نخواهید تخت خود را جلوی پنجره قرار دهید و نور را مسدود کنید. تخت ها باید روبروی یا در مجاورت هر پنجره ای قرار گیرند.البته، شما باید مطمئن شوید که اتاق خواب شما هنگام تاریکی هوا نور کافی دارد، برای این کار بهترین گزینه یک چراغ سقفی است که به صورت مرکزی قرار بگیرد. همچنین می توانید مقداری چراغ رومیزی روی نیمکت یا کمد اضافه کنید تا در مواقع مورد نیاز مقدار کمتری، نور ایجاد شود.

تختخواب

شاید تخت خواب اولین چیزی باشد که هنگام طراحی اتاق خواب به آن فکر می کنید، اما باید بعد از در نظر گرفتن رنگ دیوار و وضعیت نور اتاق خواب خود، به دنبال تخت بگردید! تختخواب باید هماهنگ با رنگ دیوار و نور طبیعی اتاق شما باشد. در این تصمیم عجله نکنید یک تخت خواب معمولاً یک سرمایه گذاری است که می خواهید مدت زیادی برای شما دوام بیاورد.

توجه به فضای ذخیره سازی

همانطور که می دانید اتاق خواب فقط برای خواب نیست! همچنین باید در نظر بگیرید که چه نوع ذخیره سازی برای نظم دادن به لباس و وسایل شخصی شما ضروری خواهد بود. حداقل باید یک کمد و دراور یا میز جانبی کوچک خریداری کنید.

دکوراسیون اتاق

دکوراسیون اتاق خواب نشان دهنده سبک و سلیقه شخصی شما است. شما می توانید یک تم دکور خاص را انتخاب کنید یا فقط به گروهی از رنگ ها که هنگام تزئین اتاق خواب خود بسیار دوست دارید تمرکز کنید.در ادامه چند جلوه تزئینی که برای دکور اتاق خواب است که باید در نظر بگیرید، لیست شده اند:

فرش: یک فرش می تواند اتاق خواب شما را گرم کرده و صدا را به جذب کند.

تابلو: تابلو  اغلب بالای تخت قرار می گیرد.

آینه: یک آینه بزرگ در بالای کمد خود قرار دهید.

شمع: شمع ها به ایجاد فضایی دنج و آرامش بخش کمک می کنند.

کمد اتاق خواب

نکته آخر اینکه باید نحوه استفاده از کمد  در اتاق خواب خود را برنامه ریزی کنید. می توانید یک قفسه کفش برای کمد خود، قفسه های آویزان یا حتی مجموعه ای از کشوهای پلاستیکی در نظر بگیرید تا فضای ذخیره سازی کمد خود را بیشتر کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *