اتاق کودک 5464

اتاق کودک

همگی می دانیم که کودکان و خردسالان روحیه حساس و لطیفی دارند پس آرامش آنها اهمیت زیادی دارد به ویژه وقت خواب و استراحت. دکور و چیدمان اتاق کودک نسبت به دکوراسیون سایر مکان های خانه از اهمیت زیادی برخوردار است چون کودکان دوست دارند جایی بازی کنند که بر طبق موضوعاتی که به آن علاقه دارند تزیین و طراحی شده باشند.

دکور اتاق کودک را چگونه بچینیم ؟

بهترین ایده برای تزیین اتاق این است که رویای دلبندتان را در اتاقش منعکس کنید . از کودکتان بپرسید که چه چیزهایی دوست دارد و بر اساس علاقه اتاق را بچینید، اگر در چیدمان کمی خلاقیت به کار ببرید و نکاتی که برایتان در این مقاله می آوریم رعایت کنید حتماً با هزینه پایین اتاقی زیبا طراحی می کنید .

اتاق کودک
اتاق کودک

پرده ها در اتاق کودک ، تیره یا روشن؟

مسلماً پرده‌های با رنگ های مختلف و روشن به اتاق شادی و نشاط می بخشد، بهتر است رنگ پرده را طوری انتخاب کنید که با سایر لوازم هماهنگ باشد .رنگ های شاد و مختلف می تواند حال و هوای تان را تغییر دهد. رنگهای روشن در پرده ها می تواند اتاق را تمیز و پرنور نشان دهد.

آیا می توان در دکور و چیدمان اتاق کودک از اسباب بازی ها استفاده کرد؟

قطعاً بله. وسایل و اسباب بازی های بچه ها رنگارنگ هستند و اندازه و شکل های متفاوت دارد . اگر از اسباب بازی ها برای تزیین اتاق کودک استفاده کنید در هزینه ها صرفه جویی کرده اید. صد البته که در چیدمان اتاق سلیقه حرف اول را میزند !

کاغذ دیواری یا رنگ؟

می توان از ترکیب به هر دو برای دیوار اتاق کودکتان استفاده کنید؛ رنگی روشن و شاد به دیوارها بزنید، قسمتی از دیوار ها را هم با پوستر دیواری و یا کاغذ دیواری تزیین کنید. از نقاشی های مختلف نیز می توانید برای زیبا سازی فضا و دیوار اتاق دلبندتان استفاده کنید.

پارچه های ساده و عروسکی و مناسب سن کودک باشد.

پارچه ها در چیدمان اتاق خواب کودک می تواند زیبایی دکوراسیون شما را تکمیل کند .روتختی، ملافه ،بالشت ،پرده ها ،روکش صندلی و… از پارچه های قابل استفاده درهستند که می توان با توجه به دکور اتاق آنها را انتخاب کرد .

تزیین سقف اتاق کودک

بسیاری از والدین تزیین‌سقف را در چیدمان اتاق نادیده می‌گیرند اما به عنوان مثال از وسایل تزیینی درخشان در سقف استفاده کنید کودک شما در هنگام خواب از تماشای آنها لذت خواهد برد .

وسایل کمک آموزشی را در چیدمان اتاق کودک فراموش نکنید.

باید در مرکز توجه والدین آموزش کودکان قرار بگیرد. در چیدمان فقط به دکور و تزئین اتاق اهمیت ندهید سعی کنید در کنار وسایل تزیینی اسباب بازی های آموزشی و کتاب‌های گوناگون ، وسایل نقاشی، اسباب بازی های ذهنی و … را قرار دهید . بااین کار کودک هم تفریح می‌کند و هم آموزش می‌بینند . سعی کنید کارهای خلاقانه انجام دهید . می‌توانید عکس‌های کودکتان را روی دیوار نصب کنید یا عکس های شخصیت هایی که به آنها علاقه دارد.دقت کنید که عکس ها را خود فرزندان انتخاب کند، زیرا با این کار با دیدن آنها حس خوبی به او داده میشود .

کف اتاق خواب چه چیزی بندازیم؟

بچه های شما در هنگام بازی معمولاً روی زمین می نشیند پس بهتر است که در اتاق کودک فرش پهن کنید که از زانو پا و دست و سایر اجزای بدن کودک محافظت شود ،از تشک های لاستیکی هم می توان به جای فرش برای بازی استفاده کرد.سرویس خواب یکی از مهم ترین موارد در اتاق خواب است، بهتر است سرویس خواب متناسب سن و روحیه کودک انتخاب شود .

نور و روشنایی اتاق کودک

نور از موارد مهم در اتاق کودک است. مخصوصاً در شب اتاق نباید بیش از هر اندازه تاریک باشد. پس بهتر است از چراغ خواب استفاده شود ، چراغ خواب هایی با طرح های عروسکی و بچه گانه وجود دارد که با توجه به علاقه کودک تان می توانید آنها را تهیه کنید.

سخن آخر

دکور اتاق کودک اهمیت زیادی دارد و آرامش و شادی را برای دلبندتان فراهم می‌کند، اما در نظر داشته باشید که عشق و محبت شما به کودکتان اولویت هر چیزی است که همیشه به خاطر داشته باشید که اگر مشغله فراوان هم دارید باید بیشتر وقت خود را به کودکتان اختصاص دهید این دوران طلایی هیچگاه باز نمی گردد…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *