اتاق خواب 3497

اتاق خواب

بعضی از افراد در بین اتاق های خانه ی خود، شاید به دیزاین اتاق خواب توجه کمتری داشته باشند، به این دلیل که در دید مهمان نیست!!این دیدگاه بسیار اشتباه است، زیرا که انسان، مدت زیادی را در اتاق خواب خود می گذراند و به همین دلیل، باید به دکوراسیون و چیدمان و تزئینات اتاق خواب، توجه زیادی داشته باشد.

در تزیین اتاق خواب، از چه لوازمی می توان استفاده کرد؟

بدون شک، مهمترین و اصلی ترین وسیله ای که نقش تعیین کننده در زیبایی اتاق دارد، سرویس خواب آن است. که خود شامل: تخت خواب، پاتختی، کمد، دراور، میز آرایشی، آینه و… می باشد. همچنین، پرده ها، فرش، انواع اکسسوری، قاب های مختلف، گلدان های زیبا و… را میتوان در اتاق خواب قرار داد. در تزیین، لازم است که حوصله به خرج داده و عوامل مختلفی چون، اندازه و متراژ آن، سن و جنسیت و علاقه و سلیقه افراد را در نظر بگیرید.

تزیین و چیدمان

شاید سخت ترین کار در زمینه طراحی و دیزاین دکوراسیون داخلی، چیدمان اتاق با ابعاد کوچک است. اما شما می‌توانید با چیدمان اصولی، کاری کنید که این فضای کم، بزرگ به نظر بیاید!! برای این کار، سعی کنید که ابتدا لوازم ضروری را انتخاب و خریداری کنید و نکته ی بعد این که از رنگ های روشن و طیف سفید استفاده کنید.

اتاق خواب
مدل جدید اتاق خواب

تزیین و چیدمان اتاق کودک

فضای اتاق خواب کودکان، باید مطابق سنشان تزیین شود. کودکان، روحیات لطیفی دارند. اتاقی با محیطی رنگارنگ و پرنشاط، می‌تواند تاثیر زیادی در شادسازی روحیه ی کودکان داشته باشد. همچنین تهیه تخت و سرویس خوابی مناسب برای کودکان، یک امر مهم در دیزاین اتاق خواب است. سرویس چوبی مناسب و مستحکم، که راحتی و آسایش را، برای کودک به دنبال داشته باشد.

نقش سرویس خواب در اتاق خواب

سرویس خواب نقش مهمی در دیزاین دارد؛ تک تک اجزای سرویس خواب، نقشی اساسی در چیدمان دارند.

تختخواب، محلی برای استراحت است که بعد از یک روز کاری و پرمشغله، برای تجدید نیرو به آن پناه می برید.

پاتختی ها، می توانند محلی مناسب برای قرار دادن چراغ خواب، کتاب، آب و سایر لوازمی که در شب به آن احتیاج دارید، باشد. همچنین می تواند جایی مناسب، برای لباس های کم حجم باشد.

میز آرایشی، محلی برای قرارگیری عطرها و ادکلن ها، لوازم آرایشی، زیور آلات و … است.

کمد، محل قرارگیری لباس های مختلف، شماست!

به دلیل بالا بودن تعداد لوازم سرویس خواب، با وجود این وسایل، بیشتر فضای اتاق خواب پر می شود. به همین دلیل است که عنصر اصلی دیزاین اتاق خواب، سرویس خواب آن است!

سخن آخر

امروزه دیزاین اتاق خواب، به یکی از اصلی ترین وجوه چیدمان تبدیل شده است. استفاده از ست خواب و اکسسوری ها، فرش و پرده ها و … در کنار هم می تواند، یک فضای زیبا و آرامش بخش را برای شما به ارمغان بیاورد.در چیدمان  به این نکته توجه کنید که وسایلی که انتخاب می‌کنید، هم طرح و همدل باشند، تا در نظر اول هماهنگی آن مشخص باشد و زیبایی فضای اتاق خواب شما را نشان دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *